Kuruluş

İş kadınları kurdukları Ege İş Kadınları Derneğini tanıttı

Ege’de aktif iş yaşamını sürdüren işkadınlarının bir araya gelerek kurdukları Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), düzenlenen kokteylle tanıtıldı.
Alsancak’taki Ege İhracatçılar Birlikleri Binası’nda gerçekleşen kokteyle, İTO Meclis Başkanı Necip Kalkan, CHP İzmir eski Milletvekilleri Türkan Miçoğulları ve Muharrem Toprak,, EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ufuk Akgün, İzmir Dernekler İl Müdürü Bülent Korkmaz, Ege İhracatçılar Birliği Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Zekeriya Mutlu, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği Başkanı Jack Eskinazi, İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı İlknur Denizli, Fransız Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, Ürdün Fahri Konsolosu Ömer Kaplan, İnci Holding Yönetim kurulu üyesi İnci Önal Özkaya, ile çok sayıda iş kadını katıldı.
Kokteyl öncesi yapılan sunumda 15 kurucu üye, projeler ve çalışma komisyonlarının tanıtımı yapıldı.
Sunum sonrası söz alan Mustafa Türkmenoğlu, Zekeriya Mutlu, Necip Kalkan, Ufuk Akgün, İlknur Denizli EGİKAD’ın iyi saptanmış bir ihtiyaç olduğunu, projeleri çok beğendiklerini, bu projelerin ve bundan sonraki çalışmaların destekçisi olacaklarını belirttiler.
EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sündüz Tanergeç, amaçlarının Ege’de faaliyet gösteren işkadınları arasında işbirliği oluşturmak, kadınları görünür kılmak ve girişimci fikirleri olanları iş dünyasına hazırlamak olduğunu söyledi.
Başkan Tanergeç ayrıca, İzmir başta olmak üzere, Ege’de aktif iş yaşamını sürdüren işkadınlarını bir araya getirmek, iş hayatına yeni başlamış kadınlara yurtiçi ve yurtdışı fuarlarına toplu katılım ve ziyaret gibi etkinliklerle ihracata yönlendirmek, Yurtdışından ve yurtiçinden gelen işkadını heyetlerini, Ege’li işkadınlarıyla buluşturmak istiyoruz dedi. Ayrıca evlerinde çeşitli üretim yapan kadınları, işkadınlarıyla buluşturup üretimlerinin değer bulmasını sağlamak ve iş kadınlarının deneyimlerinden yararlanarak onları da işkadını olmaya özendirmek amaçlarımız arasında yer alıyor” dedi.

EGİKAD’ın projeleri

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Işın Yılmaz, şimdilik üç proje hazırladıklarını, öncelikli projelerinin seçim takvimi başlamış olan ticaret ve sanayi odaları ve borsa seçimleri için işkadınlarını bilgilendirip, komite, meclis ve yönetimlerde yer almalarını sağlamak olduğunu belirtti. Ayrıca Ege Bölgesi iş kadınları envanteri çıkarmak, iş kadınları kariyer günleri düzenlemek projelerinin hazırlıklarının son aşamasına gelindiğini söyledi.
EGİKAD Yönetim Kurulu, Sündüz Tanergeç başkanlığında, Sevda Zorlu, Işın Yılmaz, Emel Denizaslanı, Hanzade Yenisey, Nihan Tunç ve Gülçin Güloğlu’ndan oluşuyor.
EGİKAD’a ulaşmak isteyenler; 232-4415002 / 0-532- 7043948 numaraları arayabilirler.