Anasayfa HaberBasında EGİKAD

KADIN GİRİŞİMCİLERE EGİKAD-EGİAD DESTEĞİ

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), gelenekselleşen aylık yemekli toplantılarında bu ay Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter’i ağırladı.

Göçün niteliği artmalı

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros, EGİAD ve EGİKAD’ın İzmir için çok değerli kurumlar olduğuna dikkat çekti, “İki derneğimiz de bugüne kadar yürüttükleri çalışmalarla pek çok alanda öncü oldular. Özellikle girişimcilik ve genç kadın girişimcilerin iş hayatındaki yerlerini kuvvetlendirmek adına projeleri masaya yatıracağız. EGİAD’ın melek yatırımcı ağını da yakından takip ediyor ve üyelerimizin bu ağın içerisinde yer almasını destekliyoruz” dedi.

Antitoros’un ardından söz alan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, son yıllarda İzmir’in fazlasıyla göç aldığına vurgu yaptı, “Bizim İzmir’e nitelikli işgücünü çekme çabamız var. Şu an genel olarak belirli bir yaşı aşmış freelance çalışanlar ve emekliler İzmir’e göç ediyor. İzmir’in potansiyelinin altında gözükmesinin sebebi, 30-35 yaşlarında, iyi kazançları olan beyaz yakalıların eksikliğidir. Biz bu profilin İzmir’i tercih etmesi için çalışmalar yürütüyor, her platformda anlatmaya çalışıyoruz” dedi.